E.Zivtiņš atceļ fotoradara lēmumu, kur tika falsificēta Baltic Taxi numura zīme. 07.04.2012.

2012.gada 30.janvārī tika pieņemts lēmums par to, ka 2011.gada 12.decembrī SIA „Baltic Taxi” a/m Toyota Verso ar valsts reģistrācijas numura zīmi TX8637 plkst.18:22 uz Lielirbes ielas pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu. Lēmuma fotoattēlā skaidri ir redzams pavisam cits a/m reģistrācijas numurs – TX8837 (Baltic Taxi nav nevienas a/m ar šādu numura zīmi). Saskaņā ar Lursoft izdruku šāda numura zīme ir a/m Chrysler Pacifica gaiši zilā krāsā. Taču uz bildes ir skaidri redzama Baltic Taxi zaļā Toyota.

Ar Prevencijas pārvaldes priekšnieka 2012.gada 30.marta lēmumu fotoradara lēmums ir atcelts. Taču, izlasot lēmumu uz 7 lpp., es tā arī nesapratu, kāpēc lēmums tika atcelts. Diemžēl lēmumā ir uzkrītoši redzams mēģinājums slēpt manipulācijas ar numura fotoattēlu. Fotoattēlā ir skaidri redzamas 2 lietas:

(1) numura dzeltenā daļa ir šķība attiecībā pret numura plastmasas ietvaru.

(2) abi cipari 8 ir identiski un skaidri saskatāmi. Lēmuma 4.lpp. 1.rindkopā ir norādīts, ka CSDD reģistrā tika pārbaudīti sekojoši numuri: 1) TX 8037; 2) TX 8637, 3) TX 8837 un 4) TX 8937. Tikai no lēmuma nav saprotams, kāpēc it kā esot pārbaudīti tikai dažādi otrā cipara varianti četru ciparu numura zīmē!? Pēc analoģijas vajadzēja pārbaudīt arī variantus ar pirmo ciparu 0, 6 un 9 (3 ir līdzīgāks 8 par devītnieku), ar trešo ciparu – 8, 0, 9, 6, ar ceturto ciparu – 1, 4, 2!

No fotoattēla ir skaidri redzams, ka a/m Chrysler Pacifica numurs ar kādu datorprogrammu ir izgriezts vienā bildē un pēc tam šķībi uzlikts virsū Baltic Taxi a/m Toyota Verso (to 1.klases skolnieks var izdarīt ar MS Paint programmu). OCR programmas kļūda ir izslēgta šajā lietā, jo OCR kļūdās uz otru pusi – fotoattēlā ir pareizais numurs, bet programma sajauc kādu burtu vai ciparu un lēmumā parādās nepareizs numurs (tā tas notika nesen publiskotajā gadījumā, kur a/m Audi uz numura pie burta C bija skrūve un programma šo burtu uztvēra kā G, sodot a/m BMW vadītāju). Taču šajā gadījumā kļūda jau ir pašā fotogrāfijā un te nekāda programma nevarēja kļūdīties!

E.Džeriņš